ניו יורק

ניו יורק היא אחת הערים המרתקות והמגוונות בעולם, עם קסם ייחודי שמושך אליה תיירים בכל ימות השנה. ניו יורק היא גן עדן במיוחד לשומרי הכשרות עם שפע עצום של מסעדות כשרות ומזון כשר זמין במרכולים.

העיר מורכבת מחמישה רבעים – מנהטן, ברוקלין, קווינס, הברונקס וסטטן איילנד, כאשר כל אחד מהם מציע חוויה שונה ואטרקציות ייחודיות.

מנהטן נחשבת לליבה הפועם של העיר ומציעה נופים אורבניים מרהיבים עם גורדי שחקים, פארקים ירוקים ושדרות רחבות ידיים. האתרים הידועים כוללים את פסל החירות, אמפייר סטייט בילדינג, רוקפלר סנטר, סנטרל פארק, גשר ברוקלין, מוזיאונים יוקרתיים כגון המטרופוליטן, מוזיאון גוגנהיים, ה-MoMA ועוד ועוד. רוב המבקרים, בעיקר אם זהו ביקורם הראשון בעיר, יתרכזו במנהטן.

ברוקלין היא רובע אקלקטי עם שכונות היפסטריות, גלריות אומנות, גנים ירוקים ופאבים מקומיים. ויליאמסבורג היא שכונה יהודית תוססת. פרוספקט פארק הוא ריאה ירוקה עם נוף עוצר נשימה על ניו יורק.

קווינס ידועה במגוון התרבותי והאתני שבה.

הברונקס מתאפיינת באווירה משפחתית יותר עם גן חיות מהיפים בעולם ואקווריום ייחודי. הניו יורק יאנקיז משחקים באצטדיון הבייסבול יאנקי סטדיום.

סטטן איילנד הוא הרובע הדרומי ביותר של ניו יורק ומהווה יעד תיירותי פופולרי בזכות עצמו. רוב התיירים מגיעים לאי במסגרת השייט החינמי המוצע אליו במהלכו ניתן לחזות מקרוב יחסית בפסל החירות ובאליס איילנד. סטטן איילנד ידוע גם בשל הקניונים שבו, חיי הלילה והפסטיבלים בחודשי הקיץ.

יהודי ניו יורק מהווים קהילה תוססת ומגוונת. שכונות כמו ויליאמסבורג, בורו פארק והאפר איסט סייד הן מרכז חיים יהודי עם ישיבות, מרכזים קהילתיים וחיי לילה. יש מעל ל-3000 מסעדות כשרות, חנויות מזון ועסקים יהודיים. האוכל הכשר מגוון וטעים.

מזמינים אתכם לצלול לים המידע המופיע להלן מחולק לפי קטגוריות ושמחים לעמוד לרשותכם גם בקבוצת הפייסבוק הייעודית למטיילים דתיים בניו יורק וגם בקבוצת הווטסאפ (בקרוב).

בתי מלון כשרים ומומלצים

בתי מלון כשרים
בתי מלון כשרים ומומלצים

שבת וחג, בתי חב"ד, בתי כנסת, מסעדות כשרות, מקוואות

מסעדות כשרות
מסעדות כשרות בניו יורק
חנויות מכולת וסופרים כשרים
חנויות וסופרים כשרים בניו יורק
רשימת מוצרים כשרים
רשימת מוצרים כשרים
שבת וחג
שבת וחג בניו יורק
עירוב
עירוב בניו יורק

מסלולים, סיורים ואטרקציות מומלצים

אתרים ואטרקציות מומלצים
אתרים ואטרקציות בניו יורק
אתרים ואטרקציות מומלצים עם ילדים ונוער
אתרים ואטרקציות עם ילדים בניו יורק
טיולי יום ליעדים קרובים
טיולי יום מניו יורק

שימושון

שדה תעופה ודרכי הגעה
דרכי הגעה אל ומאת שדות התעופה בניו יורק
שמירת חפצים
שמירת חפצים בניו יורק

הרחבת ידע

הנקודה היהודית
ניו יורק - הנקודה היהודית
היסטוריה על קצה המזלג
ההיסטוריה של ניו יורק על קצה המזלג
קצת על הגיאוגרפיה
קצת על הגיאוגרפיה של ניו יורק

בלוג וקבוצות ברשתות החברתיות

בקרוב
קבוצת הפייסבוק "ניו יורק לדתיים ושומרי כשרות"
כתבות הבלוג בנושא ניו יורק והסביבה
Scroll to Top