10 האטרקציות המובילות ברומא

עמוד זה מציע לכם את רשימת 10 האטרקציות המובילות ברומא לדעתנו, אם כי מאוד קשה להרכיב רשימה כזו לאור שפע האתרים והאטרקציות שרומא משופעת בהם כעיר בת כמעט  3,000 שנה ובהם אתרי מורשת עולמית ידועים לצד פינות ורחובות ציוריים שפחות ידועים אך מלאי קסם.

קשה גם להרכיב רשימה כזו כי לכל אחד העדפות אחרות והרשימה של חובבי אמנות לא תהיה דומה לרשימה של חובבי שווקים ואוכל טוב.

אבל בכל זאת, להלן ההצעה שלנו ל10 האתרים המובילים אם הגעתם לעיר רק לזמן קצר. מוזמנים לעיין גם ברשימת האטרקציות המלאה.

01

הקולוסיאום, גבעת פלטין והפורום הרומאי

הקולוסיאום הוא אחד האתרים המפורסמים והמרשימים ביותר ברומא העתיקה. הוא נבנה במאה הראשונה לספירה על ידי הקיסר וספסיאנוס, ששלט באימפריה הרומית בין השנים 69–79 לספירה. וספסיאנוס הקים את הקולוסיאום כחלק ממתחם בידור ומשחקים עצום שנקרא הפורום, וכלל גם את בתי המרחץ ומבנים נוספים.

הקולוסיאום עצמו היה אמפיתיאטרון אדיר ממדים שיכול היה להכיל קהל של למעלה מ-50 אלף איש. הקהל היה מגיע לקולוסיאום כדי לצפות באירועי בידור שונים, כמו קרבות גלדיאטורים מרתקים ואכזריים, תחרויות ספורט ומופעים מיוחדים הכוללים חיות פרא. חלק מהופעות ה"בידור" שנערכו בקולוסיאום היו למעשה הוצאות להורג פומביות של שבויים, אסירים ומורדים, בהם גם יהודים רבים. לעיתים הושלכו האסירים כטרף לחיות טרף רעבות, ולעיתים נצלבו או הומתו בדרכים אכזריות אחרות. טבח זה, לעיני אלפי הצופים הנלהבים ביציעי הקולוסיאום, שיקף את צידה האכזרי וצמא הדם של רומא.

כיום חורבות הקולוסיאום הן אתר תיירות מרכזי ופופולרי מאוד המהווה סמל היסטורי ואדריכלי לעוצמתה ופארה של רומא העתיקה בתקופת שיאה. גודלן הרב של חורבות הקולוסיאום מעיד גם על הישגי ההנדסה והבנייה המרשימים של הרומאים בעת העתיקה.

הפורום הרומאי הנמצא בסמוך נבנה בעמק שבין 3 הגבעות החשובות של רומא העתיקה – גבעת הקפיטול (עליה עמד מזבח זאוס), גבעת הפלטין (שהיתה אזור מגורי הקיסרים והאצולה) וגבעת צ'ליו – עליה הוקם הקולוסיאום. בפורום היו המקדשים ומבני הציבור של העיר רומא. בפורום נמצא שער קונסטנטינוס שהוא הגדול שבשערים ושער טיטוס, עליו תבליט המנורה המפורסם. לא ניתן לראות את המנורה ללא כניסה למתחם עם כרטיס.

גבעת פלטין (Colle Palatino) נמצאת בין הפורום רומאנום ובין הקולוסאום, סמוך מאוד לפורום ואזור המרכז העתיק של העיר.

גבעת פלטין שימשה בעבר כאתר מגורים של המעמדות הגבוהים ברומא, ובמיוחד של בית המלוכה. על הגבעה נבנו בתקופות שונות ארמונות ובתי מגורים פאר לקיסרים ולאצולה הרומית. אחד המבנים המפורסמים והמרשימים ביותר על הגבעה הוא הארמון של הקיסר אוגוסטוס, שנבנה במאה הראשונה לפני הספירה ושימש כמעונו הרשמי. הארמון כלל אולמות רבים, גנים נרחבים ומבני שירות.

גבעת פלטין משמרת עד היום שרידים רבים מהתקופה הרומית, הכוללים מקדשים, מבני מגורים, רחובות וכיכרות. 

מכיוון שהקולוסיאום הוא אחד האתרים הכי פופולריים ברומא, חובה להזמין אליו כרטיסים הרבה זמן מראש אחרת תיאלצו לעמוד בתורים ארוכים.

שעות פתיחה: בקיץ – 9:00-19:00, בחורף עד 16:30. כניסה אחרונה שעה לפני הסגירה.

מחירים: החל מ18 יורו.

כניסה בחינם: ביום ראשון הראשון של כל חודש הכניסה בחינם. יש לעמוד בתור לקבל כרטיס בקופה. התורים אינסופיים, ממליצה בחום לוותר על התענוג.
בנוסף, כניסה חינם גם בתאריכים – 25 באפריל, 2 ביוני ו4 בנובמבר מדי שנה.

כתובת: Piazza del Colosseo, Roma

כרטיס הכניסה כולל כניסה לקולוסיאום ולפורום הרומאי וגבעת פלטין. יש להגיע כרבע שעה לפני השעה הנקובה בכרטיס. לפורום אפשר להכנס במהלך 24 שעות לפני או אחרי שעת הכניסה לקולוסיאום.

מה לא כלול בכרטיס הסטנדרטי? כניסה לארנה, לקומה התת קרקעית ולמפלס השלישי בקולוסיאום. המעוניינים בביקור מורחב צריכים לקנות כרטיס מתאים (בכפתור לרכישת כרטיסים).

02

הפנתאון

הפנתאון הוא אחד המבנים המפורסמים והמרשימים ביותר ברומא ואחד מפלאי העולם העתיק. הוא נבנה בין השנים 118 לשנת 128 לספירה על ידי הקיסר הרומי אדריאנוס כמקדש לכל האלים. הפנתאון עוצב בסגנון יווני עם כיפה גדולה שאינה נתמכת בעמודים (על ידי שיטות בניה מופלאות הקלו את משקלה, למשל השקעים בתקרה, והיא עומדת על תילה עד היום) וכן חזית מרשימה הכוללת עמודים ומדרגות.

גדולי הארכיטקטים של הרנסנס למדו כאן את פלאיה, ולדוגמה – והכיפה שבנה ברונלסקי בדואומו של פירנצה היא תוצאה של מה שלמד כאן (אם כי בסופו של דבר השתמש בטכניקות מעט אחרות).

הפנתאון כיום הוא אחת האטרקציות התיירותיות המרכזיות ברומא. מיליוני מבקרים פוקדים אותו מדי שנה כדי להתרשם מממדיו העצומים, מהאדריכלות שלו ומההיסטוריה העשירה הגלומה בו. הפנתאון נחשב לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לאדריכלות רומאית קלאסית ששרדה עד ימינו.

הפנתאון משמש כאתר הקבורה של מלכי איטליה. החל מתקופת איחוד איטליה במאה ה-19, מלכי בית סבויה ולאחר מכן מלכי איטליה נקברו בפנתאון. בין השאר קבורים שם ויטוריו עמנואל השני, אומברטו הראשון וויקטור עמנואל השלישי. כמו כן קבורים בו אומנים כגון הצייר רפאל.

שעות פתיחה: 9:00-18:30

מחירים: בעבר הכניסה היתה בחינם, החל מיולי 2023 נדרש כרטיס כניסה. מחיר כרטיס 5 יורו בכניסה למוזיאון. אפשרויות לקניה מראש ודילוג על התורים בקישורים להלן.

טיפ: אם יש עליכם מזומן, יש תור נפרד למזומן שהוא בדרך כלל קצר משמעותית מהתור הרגיל.

כניסה בחינם: יום ראשון הראשון בכל חודש.

כתובת: Piazza della Rotonda, 00186 Roma

03

מוזיאוני הותיקן

מוזיאוני הוותיקן מהווים יעד תיירותי פופולרי ביותר עבור מיליוני מבקרים מדי שנה. הם ממוקמים בתוך עיר המדינה של הוותיקן ומציגים אוספים עשירים ומרשימים של אמנות, פסלים, תשמישי קדושה ואוצרות היסטוריים ותרבותיים.

זהו אחד המוזיאונים החשובים והמפורסמים בעולם. בין המוצגים הבולטים שבו ניתן למצוא יצירות מרהיבות של מיכלאנג'לו, רפאל ואמני רנסנס נוספים, פסלים קלאסיים ואוספים ארכאולוגיים נרחבים. אולמות המוזיאון מעוצבים בפאר רב והם עצמם מהווים יצירות אמנות.

אחד משיאי המוזיאון הוא ביקור בקפלה הסיסטינית המפורסמת, ובה ציורי קיר וציורי תקרה מדהימים שצוירו על ידי מיכלאנג'לו בין השנים 1508–1512. הפרסקאות, כמו "בריאת אדם" נחשבים לפסגת היצירה של הרנסאנס האיטלקי ויש אומרים לשיא השיאים של כל מה שרואים ברומא. שימו לב גם לציור "יום הדין האחרון" על הקיר, צויר 40 שנה לאחר התקרה. מיכאל אנג'לו צייר עצמו כגדול החוטאים שפשטו את עורו (שהוא מחזיק ביד) ושדינו נגזר לגיהנום. ביקור במוזיאוני הוותיקן הוא חוויה תרבותית ואמנותית יוצאת דופן ואני ממליצה לא לוותר עליו. 

למי שמקפיד שלא לבקר בכנסיות – האזור הבעייתי עליו תאלצו לוותר הוא הקפלה הסיסטינית (אם כי היא משמשת לתפילה רק לעתים רחוקות).
יש להקדיש לביקור לפחות 3 שעות ולקחת בחשבון דוחק רב כמעט לאורך כל השנה. חובה להזמין כרטיסים מראש אחרת תאלצו לעמוד בתורים של שעתיים-שלוש.

המלצה נוספת מנסיון אישי – כדאי מאוד להכנס עם הדרכה כי קשה מאוד להבין ולהכיל את מה שרואים לבד. לא השגתם סיור מודרך? ממליצה על הדרכה קולית באפליקציה Rick Steves

בכל זאת אתם מטיילים לבד? – תעשו את המסלול הקצר המכיל את כל ההיי לייטס. חדרי הפיסול היווני הקלאסי- הלניסטי (ממש ליד הכניסה), אולם המפות, 4 החדרים של רפאל ובמיוחד "אסכולת אתונה" הנמצאת בחדר ששימש כספריה של האפיפיור ובו ציורים רבים נוספים המשלימים זה את זה. משם ממשיכים עם ההמון עד לקפלה הסיסטינית.

עוד טיפ: ישנם סיורים בקבוצות קטנות מוקדם בבוקר, לפני שהמוזיאון נפתח לקהל. אם באתם בעונת התיירות או בקיץ הלוהט ממליצה על כך בחום. אתם תכנסו לפני כולם עם קבוצה קטנה ותהנו מסיור בלי הדוחק והלחץ האופיניים.

עוד אפשרות סופר מומלצת: לרכוש כרטיס לשעת הפתיחה הכי מוקדמת (8:00 בבוקר). בשעה זאת יש מעט אנשים יחסית והתור לבידוק זורם מהר. בפנים אתם תהנו מביקור בלי הצפיפות של ההמונים. מכיוון שהצפיפות הכי מורגשת בקפלה הסיסטינית אני מציעה לכם להכנס כאמור ב8:00 בבוקר, ללכת יחסית מהר את כל הדרך לקפלה הסיסטינית, ולאחר שתסיימו אותה בלי כל הלחץ והדוחק האופייניים חזרו לנקודת ההתחלה של המוזיאון ואז תעשו את המסלול בנחת (המדרגות המסולסלות יובילו אתכם ליציאה, אם רוצים לחזור למוזיאון פשוט מתחילים את המסלול מחדש בלי לרדת במדרגות). 

עם סיום הביקור המשיכו לכיכר סנט פטרוס. יש שתי דרכים להגיע – מיד אחרי הקפלה הסיסטינית יש פניה ימינה לדרך קיצור ישר לבזיליקה, אבל מעבר זה זמין רק במסגרת סיורים מודרכים (לא של המוזיאון) הכוללים את המעבר הזה. כל האחרים פונים שמאלה וחוזרים לכניסה ומשם לאורך החומה עד לכיכר

שעות פתיחה:

שני עד שבת 9:00-18:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)

כניסה חינם – יום ראשון האחרון של כל חודש (צפו לתורים ארוכים מאוד)

המוזיאון סגור בימי ראשון למעט יום ראשון האחרון בכל חודש (כניסה חינם כאמור)
כמו כן סגור בתאריכים הבאים: 1.1, 6.1, 11.2, 10.4, 1.5, 29.6, 15.8, 16.8, 1.11, 8.12, 25.12, 26.12, 31.12

לשעות הפתיחה המלאות והמעודכנות ראו כאן.

מחירים: החל מ28 יורו.

כתובת: Viale Vaticano, 00165 Rome

04

מזרקת טרווי Piazza di Trevi

מזרקת טרווי נחשבת לאחת המזרקות היפות והמפורסמות בעולם ובוודאי שהיא היפה ברומא. היא ממוקמת בפיאצה די טרווי ברומא, מול כנסיית סנטה מריה אין טרווי.

המזרקה תוכננה על ידי האדריכלים ניקולה סלבי וג'אקומו דלה פורטה, ונבנתה בין השנים 1732-1762 בהזמנת האפיפיור קלמנס ה-12. במקור היא נבנתה כדי לספק מים לאזור זה של העיר מאקווה וירג'ינה – אמות המים העתיקות של רומא.

עיצוב המזרקה מרשים במיוחד. היא מורכבת מגוש סלע משיש וטרוורטין גדול שממנו נובעים מים ממספר פתחים. במרכז מתנשא עמוד גבוה עם פסלים של אלים ימיים וסמלים הקשורים למים.

סביב המזרקה ישנם פסלים רבים של דמויות מיתולוגיות כגון טריטון היושב על דולפין, וכן פסלה של האלה סלוס – אלת הבריאות. מי המזרקה נובעים מפיות הפסלים והדמויות ויוצרים מחזה ויזואלי מרהיב.

קיים מנהג עממי לזרוק מטבע לתוך המזרקה, בעיקר על ידי תיירים. המטרה היא להביע משאלה ולשוב ולבקר ברומא שוב בעתיד. המטבעות שנאספים במזרקה נתרמים לצדקה.

מזרקת טרווי הפכה לאחד הסמלים הבולטים של רומא. היא מוקפת בכיכר התוססת של פיאצה די טרווי, ומהווה אתר תיירות פופולרי ומקום מפגש אהוב גם על המקומיים. 

שעות פתיחה: תמיד

מחיר: חינם

כתובת: Piazza di Trevi, 00187 Roma

המלצה: סיור במזרקה ובעולם התת קרקעי מתחתיה לשרידי אמת המים העתיקה (הסיור באנגלית).  

05

פיאצה נאבונה Piazza Navona

פיאצה נאבונה היא אחת הכיכרות היפות והמרשימות ביותר ברומא, בעלת צורה אליפטית ייחודית ושלוש מזרקות מרהיבות במרכזה. הכיכר ממוקמת בלב העיר העתיקה, באזור הנקרא פאריונה, שהיה בעבר אתר מרוצי הסוסים (סירקוס) הגדול של הקיסר דומיטיאן.

המזרקה המרכזית נקראת מזרקת ארבעת הימים (Fontana dei Quattro Fiumi), והיא הושלמה בשנת 1651 על ידי הפסל והאדריכל ג'ובאני לורנצו ברניני. המזרקה מתארת ארבע דמויות המייצגות את נהרות הדנובה, הנילוס, הגנגס ונהר ריו דה לה פלטה, כשכל אחת מהן אוחזת בסמל המייצג אותה.

מצפון למזרקה המרכזית ניצבת מזרקת הסוסלואה (Fontana del Moro) עם פסל של לוחם מורי רכוב על דולפין, ואילו בדרום הכיכר נמצאת מזרקת נפטון (Fontana del Nettuno) עם פסלו של האל נפטון.

סביב לכיכר ממוקמים בתי קפה ומסעדות רבים, וכן אתרים היסטוריים כמו פלאצו פמפילי וכנסיית סנט אניאזי. זוהי כיכר תוססת ויפהפייה המהווה מוקד משיכה חשוב ברומא.

שעות פתיחה: תמיד

מחיר: חינם

כתובת: Piazza Navona, 00186 Roma

06

כיכר ונציה Piazza Venezia ואנדרטת עמנואל ויטוריו השני

כיכר ונציה היא אחת הכיכרות החשובות והמרכזיות בלב רומא המודרנית. הכיכר ממוקמת בסמיכות לאתרים היסטוריים מרכזיים כמו הפורום הרומי והקולוסיאום, מה שהופך אותה למוקד תיירותי ותחבורתי חשוב. הכיכר קרובה מאוד גם לגטו היהודי.

הכיכר מזוהה בעיקר עם המונומנט הגדול לכבוד ויטוריו עמנואלה השני, שכולל אנדרטה מרשימה ובתוכה מוזיאון על איחוד איטליה. סביב הכיכר ניצבים מבנים בעלי חשיבות אדריכלית והיסטורית כגון פלאצו ונציה מימי הביניים ומגדל השעון היפה.

קרבתה של הכיכר לאתרי העתיקות החשובים, כמו גם מיקומה על אחד הרחובות הראשיים של רומא, הופכים אותה לצומת מרכזי ואזור תיירות ומסחר פעיל ביותר. זוהי כיכר בעלת חשיבות רבה מבחינה היסטורית, תרבותית וחברתית ברומא המודרנית.

הכניסה למתחם האנדרטה הוא חינמי וניתן לעלות למרפסת התצפית בקומה הראשונה. יש גם מעלית שעולה לתצפית מהקומה העליונה, הנוף הנשקף ממנה פנורמי וכולל את הקולוסיאום והפורום הרומאי והיא מומלצת בחום (המעלית בתשלום אבל שווה כל יורו).

שעות פתיחה: תמיד

מחיר: חינם

כתובת: Piazza Venezia

07

בית הכנסת הגדול של רומא

בית הכנסת הגדול של רומא (Tempio Maggiore di Roma) נחשב לבית הכנסת העתיק והחשוב ביותר ברומא ומהגדולים באירופה כולה.

בית הכנסת נבנה ב-1904 בסגנון אדריכלי אקלקטי, המשלב אלמנטים מוריים וביזנטיים. אחד מסמלי ההיכר הבולטים שלו היא הכיפה הגדולה והמרשימה, שבניגוד למקובל בכיפות כנסיות, היא בעלת צורה מרובעת.

צורה ייחודית זו ככל הנראה נועדה הן כדי להשתלב עם קווי המבנה האורכי של אולם התפילה, והן כדי להבדיל את בית הכנסת מכנסיות נוצריות וליצור לו זהות ארכיטקטונית מובחנת.

בתוך בית הכנסת אולם תפילה מפואר עם עיטורים מרהיבים, וכן בית כנסת נפרד בנוסח ספרדי וכן מוזיאון עם אוספים יהודיים היסטוריים.

בית הכנסת משמש את הקהילה היהודית הגדולה של רומא, ומהווה אתר תיירות חשוב וסמל לנוכחות היהודית בעיר.

קראו עוד על ההיסטוריה של יהדות רומא כאן.

שעות פתיחה (המוזיאון): בימי חול 10:00-15:00
מחיר (כניסה לבית הכנסת כולל המוזיאון היהודי): 11 יורו למבוגר, 8 ילד, 6 סטודנט.
חינם: ילדים עד גיל 10, נכה+מלווה, ציבור המגיע לתפילות.
אין צורך להזמין כרטיס מראש אפשר לרכוש במקום.

כתובת: Lungotevere de' Cenci, 00186 Roma

זמני תפילה:

יום חול 7:45
בית הכנסת הספרדי 7:30

שבתות:

ערב שבת/חג – 20 דקות לפני השקיעה

שחרית של שבת וחג – 08:30 (קידוש בסוף)

מנחה של שבת – 20 דקות לפני השקיעה

08

גלריית וילה בורגזה Borghese Gallery

גלריית וילה בורגזה (Galleria Borghese) היא אחת הגלריות החשובות והמרשימות ביותר ברומא. היא ממוקמת בתוך וילה בורגזה, בניין מפואר בסגנון הבארוק שנבנה בין השנים 1609–1613.

הגלריה כוללת אוסף מרשים של פסלים, ציורים ועתיקות שנאספו על ידי משפחת בורגזה העשירה והחזקה. בין היצירות הבולטות ניתן למנות פסלים מאת ברניני כ"דוד" ו"אפולו ודפנה", וכן ציורים ידועים כגון ה"מדונה עם ילד" מאת רפאל. חלק מהיצירות מוצגות בחדרים המפוארים של הווילה עצמה, מה שמוסיף לחווית הביקור. הגנים הנרחבים של הווילה גם הם פתוחים למבקרים.

גלריית וילה בורגזה מאפשרת הצצה לאופן שבו עשירי ואספני האמנות של הרנסאנס והבארוק חיו ואספו יצירות אומנות משובחות לבתיהם. זוהי חווית ביקור מהנה ומעשירה עבור כל חובב אמנות.

חובה להזמין כרטיסים מראש וכמה שיותר מוקדם כי הם אוזלים במהירות.

שעות פתיחה: ימים א, ג, ו, ש 9:00-19:00
יום ד 9:00-22:00
סגור: ימי שני

מחירים: החל מ24 יורו. הנחה לילדים עד גיל 17. ילדים עד גיל 6 בחינם.

כתובת: Piazzale del Museo Borghese 5 Rome

09

המדרגות הספרדיות

המדרגות הספרדיות (Scalinata di Piazza di Spagna) הינן אחד מסמליה הידועים והמצולמים ביותר של העיר רומא באיטליה.

המדרגות האלגנטיות בנויות בסגנון בארוק ומחברות בין הכיכר פיאצה די ספאניה לבין כנסיית טריניטה דיי מונטי הממוקמת בראשן. בסך הכל ישנן 136 מדרגות.

מקור שמן של המדרגות הוא בשגרירות ספרד ששכנה במקום במאה ה-16. המדרגות עוצבו על ידי האדריכל האיטלקי פרנצ'סקו דה סנקטיס במאה ה-17 ונועדו ליצור גישה נוחה עבור הצירים והאורחים שהגיעו מהשגרירות אל הכנסייה שבראש הגבעה.

כיום המדרגות הן אתר תיירות פופולרי המושך אלפי מבקרים מדי יום. הן גם זירה לאירועי תרבות שונים כגון תצוגות אופנה והופעות רחוב.

בונוס: ליד המדרגות הספרדיות יש סניף כשר של המבורגר פונזי. מומלץ בחום! כתובת: Via della Vite, 53, 00187 Roma.

כתובת: Piazza di Spagna, 00187 Roma RM

10

טירת סנט אנג'לו Castel Sant’Angelo

טירת סנט אנג'לו נבנתה במאה ה-2 לספירה כמאוזוליאום עבור הקיסר הרומי אדריאנוס. המבנה המרשים כלל את קברו של אדריאנוס, פסל ענק של הקיסר וגנים נרחבים.

במאות הבאות שימשה הטירה למטרות שונות:

 • בימי הביניים הפכה הטירה למבצר של משפחות אצולה איטלקיות שנלחמו על השליטה ברומא. הטירה עברה בין המשפחות אורסיני, סבלי ואחרות.
 • החל מהמאה ה-13 שימשה הטירה כבית כלא ובין האסירים המפורסמים שהיו כלואים בה היו ג'ורדנו ברונו ובן ג'ונסון.
 • גשר המלאכים המחבר את הטירה לצד השני של הטיבר נבנה במאה ה-17 ונקרא כך בגלל הפסלים של מלאכים המעטרים אותו אותם פיסלו תלמידיו של ברניני.
 • במאה ה-19 הפכה הטירה למוזיאון לאומנות ולאתר תיירות פופולרי.

כיום טירת סנט אנג'לו היא אחד האתרים המרשימים והמבוקרים ביותר ברומא. היא משלבת היסטוריה עשירה עם נופים מרהיבים ומוזיאון מקיף. בין שאר המוצגים במוזיאון ניתן למצוא:

 • הפסל הקולוסלי של הקיסר אדריאנוס – פסל שיש ענק של הקיסר במאוזוליאום שבטירה.
 • פסל המלאך המכונף – אחד הפסלים המפורסמים ביותר מהתקופה הרומית, הממוקם בגן הטירה.
 • פרסקאות מהמאה ה-15 שצייר פינטוריקיו.
 • אוסף פסלי שיש רומיים – פסלים רבים של אלים רומים, קיסרים ודמויות היסטוריות.
 • ציורי קיר מאת רפאל מהמאה ה-16 המתארים סצינות מהמיתולוגיה היוונית.
 • אוסף רהיטים וחפצי אמנות דקורטיבית מהתקופה הרומית והרנסאנס.
 • כלי נשק ושריון מימי הביניים כאשר הטירה שימשה כמבצר.

מהמפרסת בקומה החמישית נשקף נוף מדהים של רומא.

האוספים בטירת סנט אנג'לו מספקים מבט מקיף על התרבות והאמנות של רומא העתיקה ושל ימי הביניים באיטליה.

שעות פתיחה: ימים ג- א 9:00-19:30

סגור: בימי שני וב-25 בדצמבר.

מחירים: החל מ12 יורו.

טיפ: את הביקור בטירה אפשר לשלב עם ביקור בותיקן או ביקור באזור פיאצה נאבונה.

כניסה בחינם: לבעלי אזרחות של האיחוד האירופאי בני פחות מ18, לנכה + מלווה,  יום ראשון הראשון בכל חודש (אין צורך לשריין כרטיס מראש).

כתובת: Lungotevere Castello, 50, 00193 Roma RM

Scroll to Top